2011 m. rugsėjo 13 d., antradienis

Vėl kedukai, kedukai iš šiurkščiavilnės.. Ecological felted slippers - sneakers

Daugiau nuotraukų čia
More photos here, more information here

Ir vėl kedukai iš Lietuvos nacionalinės šiurkščiavilnės avies vilnos (90%).
Nusitryniau veldama rankas iki kraujo šį kartą :) ale stipriai suvėliau, dar papildomai sutiprinau visokiais pluoštais ir audiniais, panaudojau šiek tiek kitokios rūšies vilnos, sukietinau spec. medžiagomis. Patinka man tas ju pilkas asketiškumas, medžiagos tokios archaiškos (tik priedai modernūs), pagaminimo būdas - seniausia tekstilės rūšis, o štai modelis - kedukai - tikras musų laikmečio atspindys, ar gali būti populiaresnė avalynė už kedus šiais laikais? Jie senai ne tik sporto bateliai, kiekvienas mūsų jų turime ne po vieną porą, dažnai tai tiesiog madinga avalynė ar vienos kitos subkultūros atstovo aprangos būtina detalė.
Mano velti kedukai gali būti tamsiai (1 nuotrauka) arba šviesiai (2 nuotrauka) pilki, balti, juodi;
su įvairių spalvų lino medžiaga, kaip čia, arba be lino, kaip ČIA :) čia ta prasme ČIA ŠITAM POSTE :) Man sunku daryti aprašymus net lietuviškai, o ką jau kalbėti apie kitas kalbas, gal todėl taip siuntu, kai vis juos nukopijuoja? Apskritai, labai nuoširdžiai siuntu, kai bet ką nukopijuoja, mano yra mano ir ŠIUKŠTU!!! :) oi lyrinis nukrypimas, persiveliau matyt :)
Galimi 4 tipų padukai:
  1. Standartinis variantas - padukai dengti  lateksu, tokias tapkutes galima dėvėti tik uždarose patalpose. Priežiūra: kedukus su lateksu galima skalbti vilnoniams rūbams skirtomis priemonėmis, kartais galima panaudoti pvz. lanolino muilą, jis atkurs natūralias vilnos sąvybes. Dažniausiai užtenka tik išvėdinti ar išsiurbti dulkių siurbliu. Galima valyti medžiaginiams ar nabuko, verstos odos batams skirtomis priemonėmis.
  2. Padukai iš elastingo kamščio, tokias tapkutes galima dėvėti namie ir kartais išeiti iki pvz. pašto dėžutės laikraščių pasiimti. :)
  3. Padukai iš elastingo kamščio + teflono sluoksnis, tokias tapkutes galima dėvėti sausomis sąlygomis kaip batukus.
  4. Guminiai padukai, tokias tapkutes galima dėvėti  kaip batukus, rekomenduočiau sausomis sąlygomis.
2,3,4 Priežiūra :Negalima skalbti! Dažniausiai užtenka tik išvėdinti ar išsiurbti dulkių siurbliu. Galima valyti
medžiaginiams ar nabuko, verstos odos batams skirtomis priemonėmis. Jeigu naudojate lauke patarčiau impregnuoti specialiomis priemonėmis apsaugančiomis nuo purvo ir drėgmės (galite nusipirkti visose batų parduotuvėse).

2 komentarai: